Smuteční oznámení o úmrtí bratra Mgr. Vlastimila Náhody

nahoda_biskup_0.jpg
Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 23. listopadu 2022 po dlouhých pocovidových komplikacích zemřel našemu srdci drahý vážený bratr Mgr. Vlastmil Náhoda, Dis.

Rodina Náhodova přišla do našeho Husova sboru na Peruci kolem roku 2003. V nedalekých Strádonicích bratr Vlastimil vedl místní Sokol, spolu se svojí manželkou Marií zde organizoval především sportovní a volnočasové akce pro děti. Díky charismatu faráře Iva Šimůnka se tyto mladé aktivní lidi podařilo získat pro spolupráci s naší církví. Důležité je, že bratr Vlastimil i se svojí drahou polovičkou a s dětmi uslyšeli Boží volání a nechali se pokřtít.

Bratr Vlastimil Náhoda velice záhy začal sloužit zejména sociálně potřebným, kterým radil jak se vyrovnávat se složitou životní situací, kterou sám prožil. Poté se přihlásil ke studiu na Husově teologickém institutu a stejně jako jeho žena vstoupil do služeb naší církve jako pastorační asistent - kazatel v náboženské obci Česká Lípa. V této době nejenže s manželkou přijali do své rodiny 3 opuštěné zdravotně znevýhodněné děti, ale ještě měli náruč otevřenou pro všechny ty, kteří se na ně s důvěrou obraceli. Tito manželé neváhali potřebného pozvat domů a dát mu najíst a to vhod či nevhod, prostě sloužili naplno.

Bohužel pak přišly životní těžkosti, díky kterým musel tento oddaný bratr čelit a díky nimž bohužel musel odejít s duchovenských služeb naší církve. Sloužit však nepřestal nikdy, stále věřil, že služba Bohu je jeho posláním. V penzionu, který provozoval, vytvořil duchovní zázemí pro komunitu svých přátel a do poslední chvíle se snažil pomáhat lidem v nouzi. Poslední jeho velký čin bylo ubytování ukrajinských uprchlíků.

Odchod váženého bratra Vlastimila Náhody je pro naši církev velkou ztrátou, ale náš Pán a Spasitel si jej zavolal a on šel. Nezbývá než doufat v naději vzkříšení z mrtvých a ve věčné království v Nebesích, kam dá-li Pán jednou vejdeme i my, abychom se zde se svými drahými zesnulými mohly navěky radovat z Boží přítomnosti.

PřílohaVelikost
nahoda_parte.jpg61.96 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer