Pozvánka na výroční shromáždění sboru

Zveme všechny své členy na výroční shromáždění našeho sboru, které se bude konat v neděli 21. dubna od 15 hodin na faře.

Vážení bratři a milé sestry,

s jarními měsíci přichází povinnost náboženské obce konat výroční shromáždění. Ani letos tomu není jinak a tak vás zveme na Peruc do farní kanceláře, kde se taková výroční porada v neděli 21. 4. 2013 od 15,00 hod. koná.

Církev do které jste byli pokřtěni přichází s nabídkou spásy, přesně tak jak jí to uložil její Pán. Od našich příslušníků je však odezva mizivá. Velice nás to mrzí a nevíme si s tímto stavem rady. Zdá se nám, že se z lidí vytratila touha po hledání smysluplného života. Občas nebýváme zcela spokojeni se životem jaký vedeme, ale netoužíme na svých postojích cokoliv měnit. Byli jsme sice před mnoha lety pokřtěni, stali se Božími dětmi, ale převálcoval nás život se svými přepestrými nabídkami takže povědomí o Bohu se docela vytratilo. Nic už nám to neříká. Přes to jen tento život, který je velice krátký má být příležitostí k lásce jak ke svému Tvůrci tak i bližním. Kde chybí víra, naděje a láska tam se zabydlí beznaděj, smutek, povrchnost a sobectví. To je realita současného světa bez Boha a tudíž bez vztahů. Občanská společnost neexistuje. Lidé se znova uzavřeli do svých příbytků. Otázkou zůstává zda to co žijeme je ještě plnohodnotným životem.

Pán Ježíš přišel v těle na tuto zemi, abychom měli hojnost života, plnost radosti a nadějeplnný výhled až tam, kam lidské oko nedohlédne - za brány smrti. Máme žít pod dojmem věčnosti. Vzkříšení, které je alfou i omegou křesťanské zvěsti, dává člověku sílu v nesení častých životních břemen a hledání východisek z někdy skoro neřešitelných situací. Jsme-li nemocní nestačí slyšet, že existuje výborný lékař, který nás může uzdravit. My k němu musíme osobně přijít, sdělit mu svůj problém a s důvěrou se svěřit do jeho rukou. Tak je to i s naším vztahem k Ježíši. Je třeba o něm slyšet, ale pak také k němu osobně přijít, se vším se mu svěřit a cele mu důvěřovat. Odevzdat se do jeho láskyplnné péče a vedení. Kdo tak učinil ví velice dobře jak se jeho život změnil.

Neděli co neděli se za vaše obrácení modlíme. Víc se dělat nedá. Přikládáme pohlednici ke zpětnému zaslání a ke sdělení jak si představujete své další členství v této obnoži Kristovy církve. Pokládáme vás do všeobjímající lásky našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista a přejeme hojnost všeho dobra.

PřílohaVelikost
pastoracni-dopis-2013.pdf82.89 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer